Jak home staging może podnieść wartość Twojej nieruchomości!

home staging

Ludzie nie szukają lokalu. Ludzie dążą do znalezienia miejsca, które mogliby nazwać swoim domem. Pokaż im miejsce, w którym mogą poczuć się jak u siebie, a będą gotowi zapłacić więcej. Sprawdź, jak to osiągnąć poprzez home staging.

HOME STAGING – co to jest?

Home staging to profesjonalne dekorowanie nieruchomości, mające na celu pokazanie jej najlepszych cech i podniesienie wartości w oczach potencjalnych klientów.

Po pierwsze, home staging generuje większe zainteresowanie daną nieruchomością, co zwiększa szansę znalezienia odpowiedniego klienta. Po drugie statystyki pokazują, że takie zaaranżowanie przestrzeni może podnieść wartość mieszkania lub domu nawet do 20%, ponieważ ludzie są skłonni płacić więcej za atrakcyjne miejsce.

Mimo że większość osób kojarzy home staging z porządkowaniem i czyszczeniem domu, to jest to w rzeczywistości o wiele więcej. Proces ten ma na celu stworzenie przytulnej przestrzeni, która zachęca potencjalnych klientów do zainteresowania się daną nieruchomością.

sztuka home staging

Home staging – złote rady

Przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze zasady home stagingu.

Zadbaj neutralny, a zarazem ciekawy wystrój. Celem home stagingu jest wywołanie w potencjalnym kliencie myśli: „Tutaj chciałbym zamieszkać!”.

Dbaj o to, aby mieszkanie na zdjęciach nie wyglądało na zupełnie puste. Powinno emanować ciepłem, przytulnością i dobrą atmosferą. Przygotuj kilka książek rozmieszczonych na półkach, dodaj zieleń, aby wnętrze nabrało charakteru, kolorowe poduszki na sofach i fotelach, estetycznie pościel łóżka w sypialni.

Aby maksymalnie zwiększyć atrakcyjność zadbaj o to, aby nieruchomość prezentowała się jak najbardziej uniwersalnie. Zwróć uwagę na elementy, które mogą odstraszyć potencjalnych klientów.

Zaleca się usunięcie z mieszkania takich rzeczy jak:

  • przedmioty osobiste: rodzinne zdjęcia ze ścian, pamiątki czy inne rzeczy, które mają dla nas wartość sentymentalną. Choć dla nas mogą być one wyjątkowe, dla potencjalnych lokatorów mogą stanowić przeszkodę w identyfikowaniu się z przestrzenią.
  • symbole polityczne, religijne i ideologiczne: Trzeba mieć na uwadze, że preferencje w tych kwestiach mogą się różnić. Dlatego też plakaty czy symbole związane z pewnymi przekonaniami mogą odstraszać niektórych zainteresowanych.
  • przedmioty wprowadzające bałagan: Ważne jest, aby przestrzeń była przestronna i funkcjonalna.

Skąd wziąć inspiracje?

Niektórzy mają zdolność do natychmiastowego widzenia potencjału w zwykłych pomieszczeniach i szybkiego tworzenia planów, jak je ulepszyć. Dla większości z nas jednak brakuje tego rodzaju kreatywności. Dlatego, jeśli szukasz inspiracji dotyczącej aranżacji wnętrz swojej nieruchomości warto zajrzeć do Internetu.

Na przykład na platformie Pinterest użytkownicy regularnie udostępniają setki, a nawet tysiące zdjęć i wizualizacji.

Podsumowując, home staging to nie tylko estetyczne poprawki w wystroju wnętrz, ale także strategia sprzedaży nieruchomości, która może znacząco zwiększyć atrakcyjność oferty na rynku. W VINSKI ESTATE doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi home stagingu, dopasowane do potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów.

Dzięki naszemu doświadczeniu i kreatywności potrafimy wyczarować magiczny klimat w każdym domu czy mieszkaniu, sprawiając, że staje się ono prawdziwym magnesem dla potencjalnych nabywców. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów naszych realizacji:

Jeśli więc planujesz sprzedaż lub wynajem swojej nieruchomości i chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, skorzystaj z naszych usług. Z nami Twoja nieruchomość stanie się prawdziwą perełką na rynku!

Compare listings

Porównać